חוף סורין המתחדש

בזמן שהחופים הדרומיים עמוסים ומתועשים, בצפון האי ישנם חופים יפהפיים ופחות צפופים בנופשים, הפעם אני רוצה לספר על החוף הנפלא סורין.

בעבר היו כאן מועדוני הלילה הכי תוססים בפוקט, הוקמו מסעדות, בתי קפה, האזור הפך לעמוס ופחות נעים לנופש. הממשל קיבל את ההחלטה להחזיר למקום את האותנטיות ואת החוף לתושבים. בין לילה הגיעו דחפורים וכל המבנים שהיו בחוף נמחקו. במשך מספר שנים המצב היה ניטרלי, ללא מסעדות חוף, המון הריסות ומעט מאד מטיילים, אז שוב התקבלה החלטה להחזיר את החוף למפה התיירותית תוך כדי שמירה על איזון מסוים בין הטבע לגורמים מסחריים ואני חושבת שהם הצליחו.

בעונת המונסונים המים סוערים וזרמים תת קרקעיים הופכים את הים מסוכן לרחצה. בעונה היבשה הים רגוע, צלול, רצועת החוף מתרחבת ובקצה שדרה של עצים לאורכה, שם נפתחים המון דוכני אוכל, מסעדות עממיות ובנוסף מיטות שיזוף ושמשיות הופכים את האזור לאטרקטיבי במיוחד עבור הנופשים.

במרחק של 5 דקות הליכה יש רחוב בו אפשר למצוא מסעדות, חנויות וכמובן בתי מלון. לחופשה יוקרתית מלון The Surin בעל רצועת חוף פרטית, לחופשה זוגית יתאימו Twin Palms Resort  ו Outrigger  ומשפחות ייהנו במלון Novotel Surin

כדי לבקר בחוף לא חייבים לישון באחד המלונות ואפשר להגיע עם רכב שכור או אופנוע, יש חנייה בשפע בצל העצים.

יש מגוון גדול של אוכל ושתייה שאפשר לקנות במסעדות לאורך החוף או בדוכנים במחירים זולים. כמובן שיש גם דוכנים בהם מוכרים בגדי חוף ובגדי ים, צעצועי ים, מתנפחים ועוד.

מעבר למיטות שיזוף ושמשיות ניתן למצוא גם מקלחות, רוכלים שמסתובבים בין הנופשים ומוכרים גלידה, צמידים תירס ופירות חתוכים. ההרגשה של בועה, תאילנד של פעם. כבר ציינתי שבסורין אפשר לצפות בשקיעות מדהימות?

ממליצה בחום להגיע ואז לחזור לכאן ולספר את החוויות 

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

תגובה אחת על “חוף סורין המתחדש

השאר תגובה