מישלן בפוקט?

פתחתי את הבוקר עם מנת מישלן ב 13 שקלים!

אבל לפני זה, קצת על מדריך מישלן האדום:

המדריך פורסם לראשונה בשנת 1900 ע”י חברת צמיגי מישלן (כן, זאת עם הלוגו של בובת המישלן החביבה).

הספרון האדום חולק בחינם בתחנות דלק ברחבי צרפת ובו מידע על מקומות בהם ניתן לתקן את כלי הרכב, ללון וכמובן להנות מארוחה טובה.

עם הזמן המדריך החל להתפרסם גם מחוץ לצרפת והעסיק מבקרי מסעדות במטרה לדרג אותן, אלו כוכבי המישלן המוכרים. כיום, הדימוי של מסעדה שקיבלה כוכב מישלן או מנת מישלן, היא של מקום יוקרתי ומנה מצועצעת שרכיביה נבחרו ע”י השף עצמו בשוק האיכרים ועלות המנה בהתאם. אלא שבסופו של דבר צריך לזכור את השורשים של מדריך המישלן ולכן קיימת קטגוריה של אוכל עממי ומוענק פרס Bib  Gourmand  למסעדות פועלים ומנות שלכאורה פשוטות אך בעלות מסורת עתיקה וטעמים ערבים לחך.

בפוקט טאון ישנה מסעדת פועלים כזאת, בעלת Bib Gourmand של מישלן לשנים 2019, 2020 ו 2021 למנת הדגל – רוטי

רוטי (או בהגייה הקלוקלת “לוטי”) מוכר בעיקר בתור הבצק האפוי במנת הקינוח בננה רוטי, אבל גם במקרה זה מדובר בגרסה מקומית, מנה אחת מתוך עשרות מנות בהן ניתן לשלב את הרוטי. הרוטי הוא סוג של פיתה שטוחה ללא כיס (דומה מאוד למופלטה) מתת היבשת ההודית אלא שבדרום תאילנד, המאכלים המסורתיים בהם משתמשים ברוטי מגיעים דווקא ממלזיה.

כך למדתי שרוטי משתלב נפלא עם מאכלים מלוחים, חריפים וכמובן מתוקים. אז מה אכלתי לארוחת הבוקר? רוטי עם בננה וחלב מרוכז (30 בהט), רוטי עם ביצת עין (30 בהט) ומאסאמן קארי בו טבלתי את הרוטי הנפלא (50 ו 20 בהט בהתאמה), סה”כ 130 בהט כ 13 שקלים

המסעדה נקראת ROTI TAEW NAM והיא פתוחה בין השעות 7:00 עד 12:00 בימים רביעי עד ראשון בתאבון (שני ושלישי סגורה)

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

תגובה אחת על “מישלן בפוקט?

השאר תגובה