קאו סוק

בין חמשת הפארקים הלאומיים אותם אסור לפספס, נמצאת שמורת הטבע קאו סוק והפנינה של השמורה אגם צ’יאו לן.

במהלך השנים כמויות הגשמים האדירות, זרימת ערוצי מים ואיתני הטבע השונים עיצבו את הנוף וכיום המראה המרהיב של  צוקים גבוהים הפורצים מהמים ומכוסים צמחייה ירוקה מהווים יצירת מופת של הטבע.

ב 1944  פרצה מגפה שהובילה לתמותה גבוהה, אלו ששרדו עזבו את האזור והכפר הנטוש קיבל את השם BAN SOP כפר המתים. שם נוסף שניתן לאזור היה KHAO SOP הר הגופות.

במשך שלושים השנים הבאות, האזור היה נטשו ובהיעדר בני האדם, הטבע השתקם.

בדצמבר 1980 האזור הוכרז כפארק לאומי. בדיוק באותה תקופה חברת חשמל הממשלתית קיבלה החלטה לבנות באזור סכר, על מנת לספק חשמל לחלקים בדרום הממלכה. כתוצאה מבניית הסכר ב 1987 הוצפו חמישה כפרים בקאו סוק, התושבים ובעלי החיים פונו והכפרים שננטשו על בתי המגורים, בתי הספר והמקדשים, נמצאים מתחת למים עד היום,

אטלנטיס התאילנדית היא אגם צ’או לן.

למרות הניסיונות לשמר את הפלורה (הצמחייה) והפאונה (בעלי החיים) של המקום, חלקם נכחדו.

תושבי הכפרים קיבלו מהמדינה אדמות בשטח הפארק ואישור מיוחד להתפרנס מתחום התיירות.

למרות ההיסטוריה השנויה במחלוקת, קאו סוק ואגם צ’או לן הם אחד המקומות שפשוט אסור לפספס בטיול לתאילנד. עם בעלי החיים בשמורה נמנים דובים, נמרים, טפירים, קופים, פילים ועוד.

שטח האגם כ 165 קמ”ר והעומק הממוצע כ 150 מטר. בסביבה האגם ניתן למצוא מלונות צפים הפועלים בשיטת הכל כלול- לינה, 3 ארוחות ו 2 טיולים באגם שכוללים הפלגה בסירת לונגטייל, טיול בג’ונגל, קיאקים וטיול במערת Coral Cave.

הפעם החלטתי לצאת אל הטיול לשמורה לבדי, במשך שלושה ימים ערכתי טיולים רגליים בג’ונגל, שיט באגם ועלייה לתצפיות ברחבי השמורה, אלו הטיפים שצברתי במהלך הדרך:

חשוב לדעת.

לינה בקאו סוק

יש מגוון מלונות באזור, רובם ממוקמים על גדות נהר סוק. אלו מלונות בסיסיים מאוד בחיק הטבע, האוכל לרוב במלון או מסעדות מקומיות פשוטות בצידי הדרך.

לינה באגם

לא משנה באיזה מלון תבחרו, התנאים בסיסיים. לא מדובר בריזורטים מפנקים ושירות סביב הבריכה, אלו בקתות מעץ ובמבוק צפות על המים, לכן תהיו מוכנים גם לאורחים כמו עכבישים, נחשים, צפרדעים וכו’.

יתושים

קאו סוק ברובו הוא ג’ונגל פראי ויערות גשם לכן יש המון יתושים וחרקים אחרים. חשוב להשתמש בחומר דוחה יתושים וגם לא לשכוח לקחת פניסטיל ג’ל ואקמול להורדת חום במקרה הצורך.

אוכל

טיולים

יש מגוון אפשרויות לטיול באזור. החל מטיול יום בשמורה ועד 4 ימים שכוללים גם לינה באגם וטיולי טבע שונים.

הטיול בג’ונגל תמיד יהיה בליווי של שומרי הפארק שמכירים את האזור היטב.

טיול מאורגן

את הטיול אפשר לסגור דרך כל סוכנות נסיעות- מקומית, ישראלית, באתר של הפארק, זה באמת לא משנה. המלווה עדיין ידבר אנגלית ותראו בדיוק את אותם המקומות כמו כולם. המחירים לרוב זהים בין הסוכנויות השונות.

כ 250 ש”ח למבוגר ו 125 ש”ח לילדים עד גיל 8 עבור טיול של יומיים.

המחיר יכול להיות שונה בהתאם למלון בו לנים.

תשלום נוסף יהיה על הכניסה לפארק הלאומי ומס שימוש ברציף

טיול באופן עצמאי

אני תמיד בעד לטייל באופן עצמאי, כך יש המון גמישות בתוכן הטיול וזמני השהייה בכל מקום.

גם כשמטיילים לבד, תחושת הביטחון גבוהה ובכל מקרה טיול יום בתוך השמורה יהיה בליווי של אחד משומרי הפארק, לרוב כיחד עם עוד מטיילים בודדים.

אם חשקה נפשכם להתעורר בבקתה צפה עם נוף מרהיב, תבחרו באחד מהמלונות באגם ותגיעו ל CheoLan Pier  משם לוקחים את הסירה לבקתה.

עלות הסירה בהתאם לטיול/ הפלגה, 170-300 ש”ח. אין תורים לכן אין צורך להזמין מראש.

עלות החנייה למי שמגיע עם רכב

4 שקלים לחנייה לכל היום

8 שקלים ליממה

מס נמל בסך של 2 ש”ח  עבור מבוגר ו 1 ש”ח עבור ילד

עלות כניסה לפארק לאומי 

22 שקלים למבוגר ו 10 שקלים לילד

*המחירים יכולים להשתנות בהתאם לעונה והחלטת הנהלת הפארק.

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

3 תגובות בנושא “קאו סוק

השאר תגובה