קו מוק

מוק (Mook, Muk)  בתרגום מהשפה התאית היא פנינה וכך גם האי מוק, פנינה מדהימה בלב ים מול חופי מחוז טראנג. האי מכוסה ג’ונגל פראי ומעט דרכי עפר צרות המובילות למערות מים מדהימות ולחופים מבודדים שבהם תוכלו לחוות את השקיעות המדהימות ביותר בתאילנד.

למרות יופיו המרהיב של האי, קו מוק נשאר מחוץ לחגיגה התיירותית של האיים הגדולים יותר, כמו פוקט או קוסמוי. האי מאוכלס ברובו ע”י דייגים ושומר על אורח חיים אותנטי של כפר מקומי, בו כולם מכירים את כולם ונהגי הטוקטוק המקומיים מלווים אתכם ומייעצים לכם מה לעשות בשעות הפנאי.

באי יש 3 חופים שמתאימים לרחצה עם מים בגוונים כחול וטורקיז, צלולים להפליא וחול לבן כקמח, כאילו יצרו את החוף בפוטושופ.

חוף סיוואלאי (Sivalai)  למעשה זאת לשונית ים עם חול לבן ודקלים לאורך החוף, בזמן השפל הים מתרחק עשרות מטרים אחורה וחושף קרקעית נקייה מסלעים, אז אפשר לטייל ולמצוא מגוון יצורים ימיים מיוחדים כמו כוכבי ים בכל מיני גדלים. זה החוף הכי יפה באי ובו ממוקמים סיוואלאי ריזורט ופאוואפי ריזורט, שדרת בקתות לאורך החוף ולכל אחד בריכה עם נוף לים. אם לא הצלחתם לסגור כאן בקתה ללילה אז הגישה לחוף עצמו חופשית, בקצה יש מסעדה מצוינת וחנות לציוד בסיסי כמו מצופים, משחקי חוף, קרם הגנה וביגוד חוף.

צ’ארליס ביץ/ פאראנג ביץ/ סאנסט ביץ חוף אחד עם המון שמות. כשירדנו מהמעבורת ולקחנו טוקטוק למלון, הנהג שאל מה התוכניות שלנו לערב – כי אנחנו פשוט חייבים לראות את השקיעה בחוף. עד שהגענו למלון, כבר הספקנו לסגור איתו את הטיול לאחה”צ. החוף הוא חלק מפארק לאומי לכן חוץ ממסעדה אחת ועוד מספר דוכני מזון ניידים אין בו שום פיתוח, נשאר בתולי ויפה. לקראת השקיעה מתאספים תושבי האי יחד עם התיירים וצופים באחת השקיעות המיוחדות שנצפות מהאי. אמנם החוף פחות יפה מסיוואלאי והמים פחות צלולים אבל הנוף לאי הצמוד – קראדאן, הסלעים בצידי החוף ושדרת הדקלים שמפרידה בין הציוויליזציה לשקט ולשלווה הופכים אותו למיוחד מאוד. כשמגיעים לחוף צוללים לאווירה של פעם, אנשים שיושבים בשקט, לוגמים משקה קר ומנהלים שיחות חולין, ילדים בונים ארמונות בחול או עוקבים אחרי סרטני נזיר ענקיים, גורי כלבים משחקים בין הרוחצים, מוסיקה שקטה מהמסעדה על הצוק ומלצרים שדואגים לרווחת האורחים.

לאט לאט השמש שוקעת, צובעת את השמיים בצבעים עזים של כתום ואדום, כולם עוצרים, נושמים את האווירה הקסומה  הזו ונפרדים מעוד יום. לאחר השקיעה החוף מתרוקן, מעבר לחורשת הדקלים מגיעים נהגי הטוקטוקים כדי לאסוף את הנוסעים. אין תור, אין לחץ או בלאגן. המחיר קבוע לכולם לכל מקום באי.

סאבאי ביץ חוף קטנטן אליו מגיעים דרך הג’ונגל או עם סירת לונג טייל. בזמן הגאות החוף נעלם ובשעות השפל נוצרת רצועת חוף יפהפייה בעלת חול לבן ומים צלולים להפליא. 

כשהחלטתי על המסלול, כשבוע לפני החופשה, כל המלונות הטובים כבר היו בתפוסה מלאה לכן סגרתי לנו מלון פשוט ועממי באווירה אותנטית תרמילאית של פעם, כזה שראש המקלחת נמצא מעל האסלה ותרנגולות הם חלק בלתי נפרד מהנוף. אני חושבת שדווקא בזכות המלון הזה נשאבנו לתחושה האותנטית של האי. המלון ממוקם על חוף קטן עם קרקעית סלעית ולכן בשעות השפל יכולנו לטייל ולמצוא יצורים ימיים שונים- כוכבי ים  סרטנים, דגים קטנים, רכיכות ועוד. ממש ביקור בעולם המים ללא צורך במסכת צלילה. הילדים מצאו גם שטר של 20 בהט מה שגרם להם לבלות שעות בחיפוש אחרי אוצרות נוספים, כיוון שהמקום כל כך כפרי ושקט, יכולתי פשוט לצפות עליהם מהערסל שעל החוף – אז מי אמר שחופשה עם ילדים זו לא חופשה?

הפיתוח באי מינימלי, אין 7/11, קניונים או רכבים, יש כספומט אחד שלא תמיד עובד ולא ממש נגיש (אף אחד לא באמת יודע איפה הוא), לכן מומלץ להגיע עם מספיק מזומן. התחבורה היחידה באי אלה אופנועים ואופנועי טוקטוק, הנסיעה עולה 50 בהט לאדם.

למה להגיע למוק?

למרות שהאי ברובו מכוסה ג’ונגל יש כאן מספיק מה לעשות למספר ימים עד שבוע. טיולי טבע וים שאפשר לסגור דרך המלון, טיול עצמאי לתצפית במרכז האי,  מסלול הליכה לחוף סאבאי או חוף לו דונג וכמובן טיול בכפר, לצפות וללמוד על חיי היום יום של תושבי המקום.

תושבי האי ברובם מוסלמים לכן מומלץ לכבד את המארחים ולא להסתובב בבגד ים מחוץ למלון.

איך מגיעים לאי מוק?

  • טיסה / נסיעה לעיר טראנג, משם לרציף Kuan Thung Khu Pier ולוקחים הפלגה קצרה אל האי בעלות של כ 250 בהט לאדם -המסלול הזה פתוח כל השנה.
  • דרך SPC – הפלגה של שעה מהאי לנטה בסירה מהירה. כאמור המסלול פתוח רק בעונה היבשה, מאוקטובר עד מאי

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

תגובה אחת על “קו מוק

השאר תגובה