רילוקיישן לתאילנד – מעבר עם חיית המחמד

מעבר למדינה זרה מלווה בהמון דילמות, החלטות, סידורים, אריזות ועוד, אחד הנושאים המורכבים ביותר נוגע לבעלי החיים שברשותכם. הפתרונות להעביר אותם כרוכים לרוב בעלויות גבוהות, בירוקרטיה, לעיתים הסגר, המון אתגרים ומשברים עד שבעל החיים מצטרף אליכם בביתכם החדש במדינה אליה עברתם.

אתחיל מזה שתאילנד היא אחת המדינות שהרגולציה בנושא והנהלים להכנסת בעלי חיים הם מהקלים ביותר. מדובר על תהליך מאוד פשוט שאינו דורש הסגר או בדיקות דם יקרות שנערכות במעבדות המיוחדות באירופה.

בנוסף רוב התאילנדים הם בודהיסטים ולכן מאוד אוהבים בעלי חיים, דואגים להאכיל את אלה שחיים ברחוב ולמרביתם יש כלב או שתיים בחצר. כמובן שכתוצאה מכך יש כאן המון בתי חולים וטרינרים, חנויות למזון וציוד וכמובן אכסניות עבור בעלי חיים במקרה והבעלים יוצאים לנופש.

אז מה כן דרוש כדי להביא את בן המשפחה עטוף הפרווה איתכם לממלכה?

בשלב הראשון יש להוריד את הטופס בקשת יבוא R1-1 :

 • צילום דרכון של בעל חיית המחמד (שלכם)
 • צילום דרכון עבור בעל החיים (זהו פנקס חיסונים באנגלית בו יש תמונה של בעל החיים ופרטים כגון תאריך לידה, צבע, מין וגזע. כמובן רשימת החיסונים עם התאריכים
 • שבב (הציפ’ צריך להיות בתוקף ומספרו חייב להיות רשום בדרכון)
 • חיסון נגד כלבת ועכברת לא פחות מ 21 יום לפני ההמראה (ניתן גם לקבל תוצאתה בדיקה שלילית של עכברת עד 30 יום לפני הטיסה)
 • את כל המסמכים יש לשלוח לדוא”ל qsap_bkk@dld.go.th ולאחר מכן להתקשר ולוודא שקיבלו את הנתונים במספר 07312134 לחיוג מישראל יש להוסיף +66 (שני עד שישי בין השעות 8:30-12:00 ו 13:00-16:30 שעון תאילנד) את ההיתר תקבלו תוך 7 ימי עבודה.

לאחר קבלת ההיתר, יש לפנות למשרד החקלאות ופיתוח הכפר על מנת להנפיק תעודת בריאות בקישור https://www.gov.il/he/service/export_pets_cats_dogs התאריך על התעודה חייב להיות עד 7 ימים לפני הטיסה.

נושא נוסף הוא העבודה מול חברת התעופה, יש לציין שאתם לוקחים עמכם חיית ומחמד ולוודא שבטיסה הרלוונטית ניתן להטיס בעל חיים בתא המטען (לא כל המטוסים מותאמים לאספקת חמצן וחימום בתא המטען). בנוסף יש לבקש מחברת התעופה את הדרישות שלהם עבור הכלוב.

הכנת חיית המחמד לטיסה הארוכה

 • מומלץ להתייעץ עם הווטרינר הקבוע שלכם שמכיר את חיית המחמד. מניסיוני בעלי החיים שלנו היו בצום מאוכל במשך חצי יום לפני הטיסה – אך במקרה זה הטיסה ארכה כשלוש וחצי שעות.
 • לא מומלץ לתת לבעל החיים חומרים מרדימים או מטשטשים מכיוון שעם תפוגת החומר, בעל החיים יכול להיכנס לסטרס דווקא כשאתם לא שם להרגיע אותו.
 • בכלובי הנשיאה יש פתחי אוורור והדלת הקדמית עשויה מסורגים, הדבר מסכן את בעל החיים במידה והוא יצליח להשחיל את הזנב או כל חלק אחר, לכן עדיף לעוטף את הכלוב בבד רשת אוורירית.
 • בכלוב חשוב להציב מתקן למים שפועל על יניקה ופד (חיתול) לספוג את הצרכים.
 • במהלך השבועות לפני הטיסה, עדיף להציב את הכלוב בסלון, להניח בפנים אוכל ולתת לבעל החיים להתרגל לקיום של הכלוב ואף לשהות בפנים (ללא סגירת הדלת).

צ’ק -אין לטיסה

 • יש להגיע לשדה על פי הנחיות חברת התעופה על מנת להציג את כל המסמכים הרלוונטיים טרום הטיסה.
 • חשוב שכל המסמכים יהיו מודפסים בתיקייה אותה תצטרכו להגיש גם לפני ההמראה וכמובן עם הנחיתה.

הגעה לנמל היעד

 • לאחר הנחיתה ואיסוף חיית המחמד (שלנו המתינו ליד מסוע המזוודות) יש לקחת את בעל החיים והמסמכים ל Animal Quarantine Station על מנת לסיים את הליך הקליטה במדינה (במידה והנחיתה בלילה, אתם תוכלו לקחת את חיית המחמד עימכם ולחזור למחרת לשדה בזמן שעות הפעילות של התחנה כדי לסיים את ההליך).

טיסה נעימה

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

10 תגובות בנושא “רילוקיישן לתאילנד – מעבר עם חיית המחמד

 1. הי! קודם כל תודה על המידע ממש ברור ומובן מאוד עזר לי!
  שאלה רק אם אני באה מהודו לתילאנד אני גם צריכה למלאות את הטופס של משרד החקלאות בקישור ששמת?

 2. היי תודה על המידע, ממש עוזר. יש לי כלב נחייה ואני רוצה לטוס איתו לבנקוק האם יש הקלות בעניין הזה?

  1. היי גיא, מבחינת הכניסה אין הקלות, עדיין צריך להציג את תעודות הבריאות. אבל בהחלט ניתן לקבל תור מהיר וכו’ רק להפנות את הנושא לאחד השוטרים במעבר הגבול

  1. כן בהחלט, המדריך בתוקף וכך גם שיחת יעוץ. בוודאי שאפשר לנחות עם הכלבה בשדה התעופה של פוקט (במידה ומדובר בטיסה ישירה, כלומר הכניסה הראשונה לתאילנד תהיה בפוקט). יש להציג את התעודות בעמדת המכס לאחר שאספת את הכלבה ליד מסוע קבלת המזוודות.

 3. תודה רבה!!
  אני טס עם הכלב מארה״ב לתאילנד נסיעה של יותר מ 24 שעות אני מאוד לחוץ
  איך הוא יסתדר כל הזמן הזה בכלוב
  ואני מקווה שלא יעשו לי בעיות בתאילנד
  למרות שיש לי את כל האישורים
  הם דורשים הרבה אישורים ליציאה

  1. הטסתי 2 כלבים ו 2 חתולים מתאילנד לקנדה, 27 שעות ושלוש עצירות. צריך להתכונן נכון ואני מאוד ממליצה להשתמש בסוכן שיודע להכין את כל המסמכים ולסייע בשילוח ובקליטה.

השאר תגובה