תחנת סירות הלונגטייל בחוף ראווי

אם יצא לכם לבקר בטיילת של חוף ראווי ודאי ראיתם שורות של סירות לונגטייל מסורתיות וסירות מנוע מודרניות. למען האמת רצועת החוף צרה מאד והמים אינם ממש נעימים לרחצה, אז מה עושות שם הסירות ומדוע תיירים נוהרים לטיילת?

בתקופת טרום הקורונה, ניתן היה לראות בשעות הבוקר קבוצות של תיירים שיוצאים לטיולים מאורגנים בסירות, אך מעטים ידעו שאפשר גם להשכיר סירה ולטייל עצמאית.

חוף ראווי אם כך אינו משמש לרחצה, אלא לתחנת “מוניות” ימיות הגדולה ביותר באי פוקט. נסעתי היום לחוף במיוחד כדי לברר לאילו איים אפשר לטייל עם סירת הלונגטייל, כמה זה עולה ומה הטיול כולל. אתם תופתעו לגלות עד כמה זה פשוט וזול.

בחוף פגשתי בחור נחמד, בעל סירת לונגטייל, דובר אנגלית טובה בשם Sungwien שבדיוק חזר עם קבוצת תיירים מטיול בים וענה על כל השאלות שלי בשמחה רבה. אז בואו נתחיל:

לאן אפשר לטייל מחוף ראווי עם סירת לונגטייל?

  • אי בון
  • אי קורל
  • אי בודהה
  • אי ראצ’ה
  • אי פוטטו (potato)

כמה זמן לוקחת הפלגה?

ההפלגה לכל האיים קצרה יחסית, את כל האיים אפשר לראות מהחוף

האם אפשר לצאת לחוף בכל האיים?

לא בכולם. באי פוטטו אין חופים אבל יש עולם תת ימי מאוד עשיר והמקום מומלץ לשנורקלינג. בדרך כלל משלבים עם עצירה באי בודהה, שם יש חוף יפה, מנזר פעיל ומסעדה תאילנדית עם אוכל טעים.

בחלק מהחופים יש לשלם דמי כניסה, 100-200 בהט תלוי באי

מה מיוחד באיים

רובם מציעים חוף יפה ושקט, עולם תת ימי עשיר והשנורקלינג שם זאת חוויה מדהימה, מסעדות תאילנדיות פשוטות וכמובן בריחה מפוקט העמוסה לאזור אותנטי ושקט.

חשוב לציין שהאי קורל דווקא מאוד פופולרי ולכן עמוס בתיירים, זאת מכיוון שהתשתית שם גבוהה באופן יחסי.

כמה זה עולה?

סירת לונגטייל עולה 1200-1500 בהט ליום בהתאם לאי שבחרתם, עבור כל הסירה, עד 8 נוסעים וללא הגבלת זמן.

האם צריך לתאם מראש?

אין צורך לתאם מראש, אפשר פשוט להגיע לחוף לאחד העמדות עם השלט Taxi Boat  אם בא לכם לקבוע מראש משאירה כאן את המספר של Sungwien +66(0)62-897-0287

תהנו ותחזרו לספר איך היה

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

2 תגובות בנושא “תחנת סירות הלונגטייל בחוף ראווי

השאר תגובה