ארגז החול- שאלות ותשובות

קיימות שלוש תוכניות כניסה לתאילנד

הבדק וסע Test & Go  

התוכנית אפשרה למחוסנים באופן מלא להיכנס לתאילנד לאחר בדיקת PCR עם תוצאה שלילית. כרגע התוכנית בהקפאה, עם זאת אלו שנרשמו בתאילנד לתוכנית Test & Go לפני ה-22 בדצמבר עדיין יכולים להגיע תחת התוכנית להסגר של יום אחד בתנאי שבדיקת ה Covid-19 שלהם תהיה שלילית עם ההגעה.

תוכנית ארגז חול Sandbox

מחוסנים באופן מלא (2 חיסונים ויותר) לפחות 14 יום טרם ההגעה יוכלו להגיע למחוזות הבאים: פוקט, קראבי, פנג-נגה, סוראט-תאני (קו סמוי, קופנגן, קו טאו).

טרם הרישום באתר https://tp.consular.go.th/en/plan יש לוודא:

 • דרכון בתוקף
 • ביטוח קוביד-19 עם כיסוי של עד $50,000
 • אישור הזמנה ותשלום מלא למלון SHA Extra +  או  (AQ) Alternative Quarantine
 • אישור תשלום מראש על 2 בדיקות RT-PCR שיתבצעו עם הנחיתה ולאחר 6 ימים
 • אישור תוצאה שלילית לבדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה

תוכנית AQ Alternative Quarantine

לתוכנית זו יכולים להירשם לא מחוסנים או כאלו שלא השלימו את סך החיסונים (או חוסנו בטווח של פחות מ 14 ימים טרם ההגעה). המגיעים בתוכנית זו ישהו בבידוד בבית המלון המיועד (AQ) במשך 10 ימים

 טרם הרישום באתר https://tp.consular.go.th/en/plan יש לוודא:

 • דרכון בתוקף
 • ביטוח קוביד-19 עם כיסוי של עד $50,000
 • אישור הזמנה ותשלום מקדמה בסך מינימום של 500$ למלון (AQ) Alternative Quarantine
 • אישור תשלום מראש על 2 בדיקות RT-PCR שיתבצעו עם הנחיתה ולאחר 6 ימים
 • אישור תוצאה שלילית לבדיקת PCR עד 72 שעות לפני הטיסה

ראיון זה נערך במלון Novotel Phuket Surin ומתייחס לתוכנית ארגז החול, החל מתהליך הקליטה בבית המלון לאחר הנחיתה והבדיקה הראשונה. התמקדתי בעיקר בשאלות שרובכם שואלים אותי והפניתי אותם לנציגת המלון (מנהלת תחום קוביד- 19) במטרה לתת מענה מקיף מניסיונם של נותני השירות. 

בשלב הראשון עוד לפני הטיסה, כדי להיכנס לתאילנד חייבים להוציא את האישור הרשמי- תאי פס. על כך יש המון מדריכים ועדכונים כמעט יומיומיים ולכן אוסיף רק הערה או שתיים.

על פי ההנחיות החדשות צריך להזמין ולשלם מראש על מלון בעל אישור SHA PLUS  לאחר מכן לפנות למלון דרך האימייל על מנת לקבל אישור אותו מגישים יחד עם יתר המסמכים. חשוב לציין שההסעה למלון חייבת להיות גם מאושרת SHA ולכן פשוט יותר להזמין את ההסעה דרך המלון.

מה בעצם קורה לאחר הנחיתה?

טרם יציאתכם משדה התעופה, אתם תעבור בדיקת RT-PCR ראשונה ומשם בהסעה המיוחדת לבית המלון. אחרי הצ’ק-אין במלון, יש להמתין בחדר עד קבלת התוצאות, אותם שולחים לאימייל של הנבדק. בנוסף נציגי המלון יכולים לבדוק את התוצאות דרך האתר הפנימי שלהם.

כמו שציינתי, עד קבלת התשובה אתם נמצאים בחדר ב”בידוד” ונחשבים ל HIGH RISK ולכן אף נותני שירות לא רשאים להיכנס לחדר. זמן השהייה עומד על 6-10 שעות (מהירות קבלת התשובה בהתניה לכמות האנשים שעברו בשדה באותו היום), לכן מומלץ להזמין אוכל באמצעות שירות החדרים שמניחים את המגש מחוץ לדלת ולא דרך האפליקציות השונות.

ברגע שמתקבלת תשובה שלילית לבדיקה הראשונה אתם נחשבים כ LOW RISK ובעצם יכולים לצאת מהחדר ולטייל בחופשיות בכל רחבי העיר/ אי (בהתאמה למקום בו תבצעו את “ארגז החול”).

ביום ה 5 או ה 6 תצטרכו לעשות את הבדיקה השנייה אותה כבר הזמנתם ושילמתם מראש. צוות המלון יכול לעזור ולשנות את התאריך או מיקום הבדיקה אבל הבקשה צריכה להיות לא יאוחר מיומיים לפני מועד הבדיקה המקורי.

במידה וגם הבדיקה השנייה חוזרת שלילית, אתם תקבלו אישור מבית המלון על סיום של 7 הלילות של “ארגז החול” וחופשיים לטייל בכל רחבי תאילנד ללא יוצא מן הכלל.

מה קורה אם הבדיקה הראשונה חוזרת חיובית?

נכון להיום בתי המלון SHA PLUS  קיבלו אישור לתפקד גם כמלונות בידוד, כל עוד הם עומדים בקריטריונים של הממשלה ורק לאורחים המקוריים שלהם. במקרה ואורח המלון מאומת הוא יכול לבחור לבצע את הבידוד במלון בו הוא שוהה ובמקרה זה הוא מועבר לחדר באגף אחר. הבידוד יעלה סכום נוסף אותו צריך לשלם למלון ואז לתבוע את חברת הביטוח.

 • בידוד בחדר שיכלול בדיקת רופא בסיום 10 ימי בידוד ואישור רשמי יעלה 1000 בהט בנוסף לתשלום המקורי.
 • בידוד בחדר שכולל ציוד רפואי, ביקור רופא, בדיקות חום, רמת חמצן בדם ואישור רפואי בסיום יעלה 12,000 בהט.

מה אם במקרה של זוג או משפחה שרק אדם אחד מקבל תשובה חיובית?

אורח מאומת יעבור לבידוד של 10 ימים ואלו שהיו אתו במגע צמוד יאלצו להיות בבידוד 14 יום.

אפשר לבחור לעשות את הבידוד ביחד ואז אורך הבידוד לכולם יהיה 14 יום. במידה ובמהלך הבידוד מישהו אחר יקבל תשובה חיובית במהלך בדיקות ההמשך, כולם יאלצו לעשות בידוד נוסף של 14 יום.

האם אפשר לדרוש בדיקה חוזרת/ נוספת אם התוצאה הייתה חיובית?

כן, אפשרי לעשות 2 בדיקות נוספות בתנאי ששתי המעבדות שונות. אם 2 בדיקות מתוך 3 יהיו שליליות, הנתונים והמסמכים ישלחו למשרד הבריאות התאילנדי, שם יקבלו את ההחלטה אם צריך להמשיך את הבידוד או לבטלו.

מה המשמעות של בידוד במלון?

האנשים שמועברים לחדרי בידוד יהיו בחדר ללא אפשרות יציאה ממנו, בנוסף בחדר יהיה כל הציוד הדרוש לעשרת הימים הבאים ולא יהיה ניקיון מטעם בית המלון. אפשרי להזמין אוכל מהמלון או מבחוץ ע”י האפליקציות השונות, אותו ישאירו ליד הדלת. אם בבידוד ישנם ילדים, בתי המלון יכולים לספק משחקים, במקרה של נובוטל סורין–  קונסולת משחקים של סוני לימי הבידוד.

האם ניתן לעבור בין בתי מלון מאושרים SHA PLUS  במהלך 7 ימי ארגז החול?

עד לאומיקרון היה אפשרי לבצע 3+4 אך בשבועות האחרונים אפשרות זו בוטלה וכרגע חייבים להשלים את כל שבעת הימים במלון אחד בלבד.

ההנחיות משתנות בתדירות גבוהה יחסית ומה שנכון להיום עלול לא להיות רלוונטי מחר. לכן הפוסט הזה ימשיך להתעדכן ולעדכן בשינויים.

הראיון המלא

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

11 תגובות בנושא “ארגז החול- שאלות ותשובות

 1. רציתי לשאול בבקשה האם בשביל התאי פאס צריך לפני הגשת הבקשה להזמין כרטיסי טיסה או אפשר אחרי האישור תודה רבה

  1. בוקר טוב, כדי להגיש בקשה לתאי פס, אתה צריך להראות הוכחת תשלום למלון SHA+ ליום הראשון וחמישי, כולל תשלום מלא על 2 בדיקות PCR והסעה משדה התעופה למלון.

  1. את התאי פס אתה מוציא בהתאם לבית המלון אותו הזמנת ועליו שילמת, כך שהוא רלוונטי רק לתאריכים שביקשת מלכתחילה. במידה ואתה מבצע שינוי, אתה תאלץ להגיש את הבקשה מחדש

 2. אמור לטוס ב 13/4 לבנקוק חליתי בקורונה
  ב 4/4 אני מחוסן ב 4 חיסונים תהיה לי תעודת מתחסן באנגלית
  מה הדבר אומר לגבי ארגז החול במקרה זה?

  1. החלמה מהירה והרבה בריאות. אין ממש קשר לארגז חול ואני מניחה שאתה מתכוון להבדק וסע. יש פה סיכון גדול כי אתה צריך להצהיר בתאי פס שאתה מחלים ולכן צריך להציג תעודת מחלים מעבר לנושא החיסונים. במידה ולא תצהיר בתאי פס שאתה מחלים ובבדיקת ה PCR תתגלה כחיובי, אז יתייחסו אליך כחולה ולא כמחלים. ממליצה לפנות לשגרירות בתאילנד בישראל כדי לבדוק האם אפשר להוציא תאי פס בטווח קצר (מיד לאחר קבלת תעודת המחלים) או לחילופין לדחות את הטיסה במספר ימים.

השאר תגובה