רוד טריפ היום החמישה עשר והאחרון

רוד טריפ תאילנד ינואר 2022, הפוסט האחרון.

בטיולים שלנו, את הדרך חזרה הביתה אנחנו תמיד מתחילים מאוחר, הרי לפנינו כעשר שעות נסיעה לפוקט אז כדי להקל על הילדים ולחסוך מהם הרבה שעות של ישיבה ברכב אנחנו תמיד עוצרים באיקאה להשלמת החסר, ארוחת צהריים וסיבוב קניות כי המבחר בבנגקוק הרבה יותר גדול מפוקט הקטנה.

משם ממשיכים לאזור חוות המלח. תמיד תהיתי מה הם השדות הלבנים והמנצנצים כשלג לצידי הכביש שמוביל לבנגקוק עד שיום אחד, בחיפוש אחרי מקומות מעניינים לעצירה מצאתי את התשובה – אלו חוות לייבוש מלח ממי ים. יש הרבה כאלה לאורך הכביש ואם לא רואים את החוות אז אפשר לראות את הדוכנים בהם מוכרים מלח.

בפעם הראשונה אי אז לפני כחמש שנים, עצרנו בשבילי כי רציתי לצלם וללמוד על הנושא. הייתי בטוחה שהנספחים שנגררים אחרי לכל מקום יתלוננו ויבקשו להמשיך בנסיעה בהקדם, אך טעיתי! הילדים הוקסמו בדיוק כמוני והסתובבו בין השדות, שאלו שאלות ואף טעמו את המלח המתייבש (והלא נקי). מאז אנחנו עוצרים בחוות בכל נסיעה חזרה לפוקט ולצערי זה תמיד יוצא כשהחוות בתחילת התהליך ולא בסופו. לפני כ 8 חודשים תיכננתי את הטיול כך שנצליח להשתתף בקציר, הלא זו חוויה מדהימה! אך העונה הגשומה התחילה מוקדם מהצפוי והקציר בוטל, החוות היו מוצפות מי גשם ולא היה מה לקצור.

גם השנה משהו קרה באזור, לא רק שהחוות היו רק בתחילת תהליך הייבוש אלא גם כל האזור היה מוצף מים, קו הים שבעבר היה ממש רחוק, היה הפעם משני עברי הכביש וברחובות, כמו במערב הפרוע השתוללו קופים, מוזר ומשונה. עדיין עצרנו להפסקה קלה ולהנות מהתפריט במסעדה ושייקים קרים, צילמנו כמה תמונות והמשכנו לדרכינו.

בתקווה שבפעם הפעם נצליח להשתתף גם בקציר של המלח.

נסיעה של עוד 8 שעות ונכנסנו לפוקט ב 1 בלילה,  עייפים אך מאוד מאוד מרוצים.

האי פוקט בירך אותנו בברקים וברעמים, מספר נקודות ביקורת משטרתיות ובעיקר כבישים ריקים! כמה נפלא האי בלילה.

היום כבר קיבלנו עידכון על דחייה של הסמסטר הבא בבית הספר, תוצאה של חגיגות ראש השנה?  נראה לי שהגיע הזמן לתכנן טיול חדש.

תודה רבה לכל מי שליווה אותנו במהלך הטיול ומבטיחה בהמשך להעלות פוסטים עם פרטים, המלצות והמון מידע.

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

2 תגובות בנושא “רוד טריפ היום החמישה עשר והאחרון

  1. כל הכבוד לך על ‏שיתוף הטיול . ‏והקריאה המהנה.עושה חשק בתקווה בעוד חודשים שלושה( בהתאם להנחיות)..

השאר תגובה