רוד טריפ היום החמישי

רוד טריפ תאילנד דצמבר 2021, פוסט אחד ביום.

את הבוקר שוב התחלנו מוקדם, בשבע בבוקר ליתר דיוק.

בצפון תאילנד ובוודאי בחודש דצמבר, הטמפרטורות צונחות והבוקר לדוגמא נרשמו 10 מעלות, מעלינו ערפל נושק את צמרות העצים והילדים השתעשעו בלנשוף אוויר מהפה ולצפות באדים שהפעולה הזאת יוצרת – זה לא משהו מובן מאליו בשבילם.

אז למה התעוררנו כל כך מוקדם בנופש? היה לנו דייט לארוחת בוקר.

הסיבה שבחרתי לישון בריזורט פשוט, רחוק מהציליוויזציה היתה העובדה שהוא ממוקם בלב ליבה של שמורת פילים. מכיוון שיותר ויותר אנשים מוותרים על האטרקציה המזוויעה של רכיבה על פילים (מבורך!!!) ישנם המון פילים מבוייתים שלא ניתן לשחררם בטבע. לכן, כמו פטריות אחרי הגשם צצות להן שמורות של פילים, בתי קפה וגם ריזורטים. הרעיון מאוד פשוט, אפשר לישון בריזורט ובמשך היום להנות מהפעילות שמציעה השמורה- טיפול בפילים, האכלה, רחצה וטיול בג’ונגל, לצד הפיל, לא עליו!

אז היום בבוקר הגיע פיל לבקר אותנו במרפסת ולאכול איתנו את הארוחה הראשונה שלו מיני רבות במהלך היום, הרי פילים אוכלים המון ואנחנו האכלנו אותו בשק שלם של בננות וקני סוכר.

הילדים בהתחלה חששו והגדולים חשבו שזה בכלל לא cool  ואז נשברו, כי פיל זו חיה מדהימה ואצילית, חכמה וטובה. למדנו שלמרות גודלו העצום הפיל עדיין חושש מהכלבים שגרים בשמורה והתפלאנו באיזה וירטואוזיות הוא משתמש בחדק כדי לאכול. המלווה של הפיל בשלב מסויים ענה לשיחת טלפון ופשוט הלך ואנחנו נשארנו לבד עם הפיל ושק של בננות וקני סוכר.

המקום בנוסף מציע הפלגה על רפסודות במבוק בנהר כך שמי שמחפש להתחבר לטבע, לנוח מהציוויליזציה, זה מקום לא רע בכלל לבלות בו. לידע כללי, הרזורט נמצא במרחק של שעה נסיעה מהנקודה הכי קרה בתאילנד, הפסגה של הר דוי אינטנון. אנחנו ויתרנו על החוויה מכיוון והכביש מפותל מידי ויש לנו עוד כמה כאלה לפנינו.

למען האמת לא היו לי שום תוכניות להיום, רק להגיע למלון הבא ולנוח מהימים האחרונים שהיו מאוד עמוסים בחווית. קצת לעכל את מה שראינו וחווינו ולהתארגן על כביסות וניקיון הרכב.

אז טיילנו באגדה הקסומה והמנצנצת, קצת הצטלמנו וספגנו מהיופי והאוירה ואז המשכנו לריזורט שלנו, בו נשהה שתי לילות.

הדרך למלון עברה שוב בין שדות לבתים פשוטים והתחלנו לחשוש שאנחנו שוב מתרחקים מהציליוויזציה ואכן זה היה נכון חלקית. כמובן שגם לבחירה הזאת הייתה מטרה, רצינו להיות קרובים כמה שיותר לאטרקציות שאנחנו מתכננים לבקר ביום למחרת.

בשלב תכנון המסלול היו 3 מקומות אותם סימנתי אך תוך כדי תנועה הוספתי עוד כמה (אל תגלו לבעלי!)

היו לי הרבה חששות לגבי המלון, כמו תמיד, הרי התמונות באתר לא תמיד משקפות את המציאות. למזלנו המלון מקסים, למרות שהוא בתפוסה מלאה אנחנו היינו האורחים הראשונים שהגיעו במהלך היום ולכן בעלת המקום איפשרה לנו לבחור את החדרים. המלון מוקף בצמחייה, צמוד לנחל קטן וניתן לשמוע את פכפוך המים מחוץ לחלוננו, מקסים ומרגיע. במקום ישנה גם מסעדה קטנה עם מגוון מאכלים מהמטבח התאילנדי, המנות מאוד קטנות אך טעימות.

עוד יום הסתיים לו מלא ועמוס בחויות וזמן משפחתי.

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

2 תגובות בנושא “רוד טריפ היום החמישי

    1. היי זיו. למען האמת לא כל כך אהבתי את הריזורט, לכן פחות ממליצה עליו. אבל ממליצה על ריזורט אחר, אותו קונספט (ושם רציתי להזמין מלכתחילה רק שלא היה מקום), chiang mai elephant friends

השאר תגובה