תצפית שדה התעופה בפוקט

אטרקציה מהנה לכל שכבת גיל בחינם? ועוד בתאילנד?

הטבע הטרופי באיים מספק המון אטרקציות, אבל מלבד לבלות בים או לטייל בשווקים השונים, נראה שלכל אטרקציה יש עלות, בין אם זה קייאקים, טיול שטח, פארקי מים, אופנועי ים וכו’

אלא שקיימת אטרקציה, מעשה ידי אדם וכולה בחינם.

בקצה הצפוני של פוקט, שוכן שדה התעופה הבינלאומי, לראשונה תחשפו אליו קצת לפני הנחיתה, אם יתמזל לכם, אתם תנחתו מכיוון הים.

המטוס מתקרב אל השדה, ממש מעל המים השקטים בגוונים משתנים של כחול וטורקיז, רצועת חוף ארוכה משתרכת בין המים לשדרת העצים ואם תביטו למטה מבעד החלון, קבוצת אנשים שמנופפים אליכם.

המטוס דואה עוד קצת ובעדינות נוחת על המסלול – ברוכים הבאים לאי פוקט.

אותם אנשים שמנופפים אל המטוסים לפני הנחיתה, הם תיירים בדיוק כמוכם שבאו להצטלם עם מטוסי נוסעים ענקיים במרחק של עשרות מטרים מעליהם.

תדמיינו את הסצנה הבאה: אתם על החוף, השמיים כחולים, הצבעים של המים עוצרי נשימה, אתם מביטים אל האופק מחפשים את המטוס ואז ממש בקצה השמיים, לפתע מופיעה נקודת אור קטנטנה, כמעט בלתי נראית. הנקודה מתקרבת והנה, כבר אפשר לראות את המטוס, הוא עדיין ממש קטן אך ככל שמתקרב, אתם מבינים את העוצמה שלו, שומעים את רעש המנועים, מרגישים את החום בזמן שהמטוס עובר ממש מעל ראשכם ונוחת במסלול הנחיתה הקצר של שדה התעופה.

את ההרגשה הזאת אי אפשר לתאר במילים, תערובת של פחד, סיפוק ואושר.

בתקופות הטובות המטוסים נחתו כל 5-10 דקות ותוך שעה היה אפשר לצאת עם שלל תמונות מדליקות למזכרת. פעם לצד המטוס, פעם מתחתיו, בעמידה או בישיבה, על החוף או בתוך הים.

במצב הנוכחי, תדירות המטוסים פחתה אך עדיין אפשר לתפוס תמונות מצויינות עם קצת התארגנות מראש.

בשלב הראשון צריך להגיע לחוף מאי קאו, בצפון פוקט, במפות גוגל Mai Khao Beach – Airport Viewpoint

או מבקשים מהנהג מונית להגיע לנקודה.

לאחר מכן יש הליכה קצרה לאורך החוף בין ריזורט ספלאש לשדרה של עצים. כמובן שאפשר גם לקחת טוקטוק שעושים שאטלים עד לאזור הנחיתה.

כשתראו את דוכני האוכל, תאי שירותים מסודרים ואנשים שבוהים בשמיים, תדעו שאתם במקום הנכון.

אני נעזרתי באפליקציית FLIGHT RADAR כדי לדעת מראש על שעות הנחיתה.

תזכרו שהמטוס מתקרב לאט אך שלב הנחיתה הוא מהיר וחד פעמי לכן המטוס הראשון יהיה תרגול טוב בשבילכם כדי להצליח בצילום של המטוס הבא אחריו. 

נ.ב. אני רציתי להצטלם עם המטוס של אל על, אז בין חודשים של מזג אויר גרוע, לתמונות שהתפקששו, לקח לי כמעט חצי שנה לצלם את התמונה המושלמת שלי. 

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

2 תגובות בנושא “תצפית שדה התעופה בפוקט

השאר תגובה