חופשות ארוכות טווח

לכל עם ותרבות יש סגנון טיול שונה, במדינות מסוימות כמעט כל משפחה מחזיקה בבעלותה קרוון, במדינות אחרות הפנסיונרים יוצאים לטיול סביב העולם, ישנם עמים שמבלים את החורף באזורים קיציים וכמובן יש מדינה אחת מיוחדת במינה בה מיד לאחר השחרור מהצבא, מחליפים את הקיטבג בתרמיל ויוצאים למסע תרמילאים במקומות עוצרי נשימה. באותה מדינה נפלאה יש גם תרבות נופש, בתקופות החגים ובחופש הגדול, המשפחה יוצאת לחופשה בארץ או בעולם כשאחד היעדים המועדפים על הישראלים היא ממלכת תאילנד.

לפני מספר ימים, קראתי כתבה על אזרחי רוסיה שהגיעו לחופשה בתאילנד ונתקעו על החוף עקב הסנקציות. לכתבה זאת הגבתי שהרוסים לא מגיעים לחופשות של שבועיים שלושה אלא לתקופות ארוכות יותר, בין חודשיים לחצי שנה! בתגובה אנא לי מישהו שמדובר או באוליגרכים או בתרמילאים שמוכנים “להתכלב”.

האם כך הדבר? כדי להנות מחופשה ארוכה בתאילנד, נאמר יולי – אוגוסט, צריך לשבור תוכנית חיסכון? או שמה לחזור בזמן לתקופת התרמילים והחדרים המעופשים בקאו סאן? בפוסט זה אנסה לתת לכם אופי חופשה שונה, סגנון קצת אחר אבל מהנה לא פחות ממה שהורגלתם עד כה.

כמו שציינתי כבר, תושבי המדינות הקרות בורחים מהחורף הקר אל תאילנד החמה לתקופות ארוכות יחסית. שהייה בחדר בבית מלון טוב או ריזורט ראוי תעלה למשפחה החל מ 1,500 בהט ללילה, כלומר חודש ימים החל מ 45,000 בהט, אלא שחדר סטנדרטי פחות נוח לשהות ארוכת טווח.

לכן כמו כל דבר בתאילנד, כשיש ביקוש, יש גם פתרון:

בתי דירות (קונדומיניום) שם תמצאו דירה נחמדה עם שניים שלושה חדרי שינה ומטבח. במתחם יש בריכה וחדר כושר, צוות אחזקה, ניקיון ואבטחה וכמובן חנייה מקורה לשוכרי רכב/ אופנוע. הסכומים לחודש נעים החל מ 30,000 בהט לחודש.

ווילות פרטיות כאן מדובר בשכונות קטנות של ווילות מודולריות, הווילה יכולה להיות בעלת קומה אחת או שתיים, שלושה ויותר חדרי שינה, בריכה קטנה ואינטימית, גדר או חומה מסביב וחנייה כמובן. כאן המחירים מתחילים ב 25,000 בהט לחודש

מה שונה בסגנון הטיול?  

ההבדל המשמעותי מתחיל במיקום, בתי המלון ממוקמים קרוב יותר לחוף וסביבם מרכזי התיירות, אלא שבטיול לטווח ארוך יותר, המיקום קצת מאבד מחשיבותו, במיוחד במידה ושכרתם כלי תחבורה. רכב פרטי יעלה החל מ 10,000 בהט לחודש

הבדל נוסף הוא ארוחת הבוקר! אחד הדברים שאנחנו כמשפחה הכי נהנים בחופשה היא ארוחת הבוקר בבית המלון (כמובן עם ארוחת הבוקר שווה את זה), אך בווילה או בדירה, תצטרכו לקנות את המצרכים לבד ולהכין לעצמכם את הארוחות.

לבסוף יש עוד שוני אחד חשוב בסגנון הטיול הזה, כאשר יהיו אלו שיטוסו לחופשה בת שבועיים בהן ידלגו לפחות בין שתיים עד שלוש מקומות שונים, במקרה של חופשה לטווח ארוך, אתם תגורו במקום אחד ותצאו לטיולים בסגנון “קורי עכביש” ולכן חשוב גם לבחור את האזור הנכון שיהיה נקודת המוצא שלכם וממנו יש אפשרות לבצע המון טיולי יום ליעדים שונים ומגוונים.

אז איך מוצאים את בתי הדירות או הווילות? כל זאת בחלק ב’

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

השאר תגובה