וויזות ארוכות טווח – חלק א’

בדרך כלל אני מגיעה לחוף הים ממש מוקדם, כשהחוף עדיין ריק והשמש לא חזקה, מרוויחה שעתיים של שקט. עד שהחוף מתחיל להתמלא באנשים, אנחנו כבר יוצאים לכיוון הבית.

לפני מספר חודשים לקחתי את הבנות לחוף הים, הן היו עסוקות בבניית ארמונות בחול ואני נהניתי מצבעי הטורקיז של המים, החול הלבן, עצי הקוקוס שעושים צל ובריזה נעימה מלטפת את הגוף, פשוט חלום. מספר דקות אחרינו הגיעו זוג מבוגרים, להערכתי בני 70, סידרו את כיסאות הנוח שהביאו עימם, צידנית עם שתייה קרה, האישה נכנסה למים להתרענן והגבר התיישב לקרוא ספר. היה ברור שהם באו לבלות את הבוקר בחוף בניחותא.

ואז חשבתי לעצמי, כמה מדהים יהיה לחיות בתאילנד דווקא בגיל הפרישה, כשהילדים כבר עזבו את הקן, כשאין דאגות להגיע הביתה כדי להכין ארוחת צהרים וערב, לא צריך להסיע את הילדים לחוגים או להתמודד עם הלחץ של העבודה, אפשר פשוט לנוח ולהנות מהחיים הפשוטים, מהשקט, החופים והאוכל המדהים.

לאחרונה אני מקבלת המון שאלות דווקא על ויזת פרישה ובפוסט זה אנסה לענות על כל השאלות.

על פניו, ויזת פרישה היא אחת הנוחות והקלות להשגה ולהלן הקריטריונים העיקריים:

 • גיל 50 ומעלה
 • דרכון בתוקף של שנה לפחות
 • חיסכון סביר ו/או הכנסה קבועה

את השלב הראשון מתחילים בארץ המוצא ע”י הוצאת ויזת  NON-O. המסמכים הנדרשים:

 • דרכון בתוקף של שנה לפחות
 • להיות תושב או אזרח במדינה בה אתם מגישים את הטפסים 
 • הוכחה שיש לכם כסף (חיסכון) בגובה של 800,000 בהט (כ 75,500 שקלים) אותם תצטרכו להפקיד בהמשך בבנק תאילנדי, או לחילופין מסמך רשמי חתום על הכנסה קבועה בסכום של לא פחות מ 65,000 בהט בחודש (כ 6,135 שקלים)

השלב השני של הוויזה ממשיך בתאילנד. לאחר הגעתכם וכבר בימים הראשונים אתם תצטרכו לפתוח חשבון בנק בבנק תאילנדי ולהפקיד את הסכום שציינתי למעלה (קיימים מספר בנקים, באופן אישי אינני ממליצה על SCB) ולהתחיל לאסוף מסמכים (חוזה שכירות, ביטוח רפואי וכו’). הוויזה NON O שקיבלתם היא ל 90 יום ולכן צריך להאריך אותה ובעצם להמיר אותה לוויזת פרישה כאמור בתנאים הבאים:

 • גיל 50 ומעלה
 • דרכון בתוקף של שנה לפחות
 • ויזה NON O
 • טופס  TM 6 אותו תקבלו עם הנחיתה בשדה התעופה
 • הוכחה על כספים (מהבנק התאילנדי)
 • ספר של הבנק (מקור)
 • מכתב חתום מהבנק 
 • תמונות פספורט 5×4 ס”מ 
 • חוזה שכירות ואישור 90 Days Notification אותו מחדשים כל 90 יום (הליך של מספר דקות)

מספר נקודות חשובות

טופס TM 6  -זהו טופס שאתם ממלאים בנחיתה ואז מחתימים אצל שוטר ההגירה בביקורת הגבולות. זהו טופס מאוד חשוב ורצוי לא לאבד אותו – בפשטות, תהדקו אותו לדרכון.

ספר בנק – בתאילנד כשפותחים חשבון בנק אתם תקבלו ספר רשמי PASSBOOK, בו בדרך כלל מדפיסים את התנועות בחשבון. ספר זה מאוד חשוב, בלעדיו לא תוכלו לעשות שום פעולה בחשבון.

מכתב מהבנק – זהו מכתב רשמי שמראה את התנועות בחשבון ומוכיח שיש לכם את סכום הנדרש לקבלת הוויזה. תקפידו שתמיד יהיה מעל הסכום הדרוש!!!

מבחינת חסכונות/ כסף נזיל, באתר הרשמי קיימות 3 אופציות:

 1. 1.     800,000 בהט בחשבון בנק תאילנדי. בעת הבקשה לוויזה, הסכום חייב להיות בחשבון לפחות חודשיים אחורה ויש אומרים שגם חודשיים קדימה לאחר קבלת הוויזה.
 2. הכנסה חודשית של לפחות 65,000 בהט ואישור חתום ע”י שגרירות מדינת המוצא המתקף שאכן קיימת הכנסה קבועה.
 3. שילוב של סכום בחשבון הבנק והכנסה שנתית שביחד יהיו שווים ל 800,000 בהט.

את הוויזה הראשונה קל יותר לעשות עם סוכן ולאחר מכן לטפל בחידוש כבר הרבה יותר פשוט לבד

קיבלתם ויזת פרישה לשנה, מה עכשיו?

אומנם הוויזה ניתנת לשנה אך אם אתם מעוניינים לצאת מהמדינה ולחזור אתם צריכים שוב לגשת למשרדי ההגירה כדי לקבל את חותמת RE-ENTRY שמאפשרת לצאת ולהיכנס כאוות נפשכם. במידה ולא תעשו זאת, ויזת הפרישה תתבטל מיד עם יצאתכם מהמדינה ותאלצו לעבור את כל התהליך בשנית.

כמו שציינתי קודם, קיים אישור 90 Days Notification אשר מחייב אתכם לדווח ולחדש אותו כל 90 יום. מאד מומלץ לא לאחר!  התהליך לוקח מספר דקות במשרדי ההגירה על אף שקיים אתר אינטרנטי לנושא אך לרוב פשוט לא עובד.

אין הגבלה על כמות הפעמים שבה ניתן לחדש את ויזת הפרישה לתאילנד כל עוד תמשיכו לעמוד בכל דרישות הוויזה.

בתאילנד עדיין אין ויזה לנוודים הדיגיטליים אך יש אפשרויות לשהייה חוקית בממלכה.

ויזה עלית ELITE VISA  ניתנת ל 5, 10 או 20 שנה ועולה בהתאם למסלול שבחרתם. המחירים מתחילים מ 600,000 בהט עבור ויזה ל 5 שנים. אמנם מדובר בוויזת תיירים אבל עם יתרונות, למשל אין צורך לצאת מהמדינה כל 90 יום ונציגים של מועדון העלית ידאגו להסדיר דיווח כתובת כל 90 יום ועוד.

ויזת STV  הומצאה כפתרון לתיירים שרוצים לטייל במדינה תקופה ארוכה אך אין להם יכולת לעשות את החידוש מחוץ לתאילנד עקב מגבלות הקורונה. נכון לעכשיו התוקף של הוויזה עד ספטמבר 2022. כדי להוציא ויזה זו צריך לקבוע תור בשגרירות תאילנד כ 3 שבועות טרם הטיסה המתוכננת. הוויזה ניתנת ל 90 יום עם אפשרות הארכה עוד פעמיים ל 90 יום, כך שבסך הכל היא מאפשרת שהות במדינה של 270 יום.

הדרישות להגשת הבקשה לוויזת STV  משתנות ומתעדכנות בהתאם לנהלי הקורונה ולכן יש לבדוק עם שגרירות תאילנד.

לדעתי ויזה כזאת תתאים למי שרוצה לשהות בתאילנד אך עדיין לא בטוח אם הוא רוצה להשתקע במדינה

פורסם על ידי אליה וינברג

על חיי בתאילנד | מטיילת עם מצלמה וסיפור

5 תגובות בנושא “וויזות ארוכות טווח – חלק א’

 1. היי אליה,כתבה מעניינת רהוטה ומועילה,יישר כח, רק כדי להיות בטוח, אין צורך להראות גם חשבון בנק בגובה 800 אלף באט וגם הכנסה חודשית,יש צורך באחד מהם כדי לקבל ויזת פרישה, האם אני צודק?

השאר תגובה