בוט טריפ

אחרי הרוד טריפ, טיול שערכנו לאורכה של הממלכה עם הרכב, הגיע השעה לבוט טריפ. הלוא תאילנד מוקפת ים ואיים עוצרי נשימה, אז למה לא לעלות על סירה ולהפליג?

המחשבה לטייל באיים קטנים ופחות מוכרים התגלגלה בראשי זמן רב והדבר היחיד שמנע ממני להוציא את הטיול לפועל הוא הפחד שאוחז בי, תחושה בלתי נשלטת של חרדה רק מההבנה שבקרוב אצא להפלגה.

כדי שתבינו את רמת החרדה, אספר לכם סיפור קצר, כשעברנו לגור בסין במרכז הפרבר בו גרנו היה בית מלון ומתחם מסעדות בתוך ספינה אמיתית, בעלי לקח אותי לארוחה באחת המסעדות שבספינה, למרות שידעתי שהספינה לא מפליגה לשום מקום ובכלל יושבת על האדמה כשהים רחוק ממנה כ 500 מטרים, נכנסתי להתקף חרדה, סחרחורת וקשיי נשימה.

ההפלגות היחידות שאנחנו יוצאים אליהם אלו במעבורות רכבים לקוסמוי, קופנגן, קו לנטה וכו’, איכשהו זה מרגיש לי בטוח יותר וגם להפלגות האלה אני מכינה עצמי נפשית ומשתדלת להתמודד עם הפחד והחרדה. 

לכן, הטיול הזה שכלל המון הפלגות על בסיס סירות מהירות, לונג טייל מעץ ואפילו מעבר בים בין סירת לונג טייל לסירה מהירה כי רצו לקצר זמנים במקום לעצור במזח, זה הניצחון האישי שלי!

אני עדיין מפחדת אבל קיבלתי את ההחלטה לא לתת לפחד הזה לשלוט כי יש כל כך הרבה מה לראות בממלכת תאילנד.

כאן אני רוצה לשתף אתכם במסלול שאנחנו עשינו ולתת לכם רעיונות למסלול עבורכם, את כל הטיול שלנו סגרתי עם חברת SPC שמפעילה סירות מהירות במספר מסלולים:

* הלוך מתבצע בימים אי זוגיים וחזור בימים זוגיים

* הקו נסגר ב-30 לאפריל ונפתח שוב באוקטובר

בנוסף יש סירה ישירה ממחוז סאטון, רציף פאקבארה – לקו ליפה (וחזרה)

אנחנו החלטנו לעשות את המסלול הבא:

חייבת לציין שהיינו מאוד מרוצים מהחברה SPC,  לאורך תכנון המסלול שאלתי המון שאלות, התייעצתי ,התלבטתי ותמיד קיבלתי מענה מהיר ומאוד מקצועי. כמובן שאחת השאלות שחזרה על עצמה הייתה תנאי מזג האויר והים, הכי פחדתי מהפלגה בים גלי!  מאוד הערכתי את העובדה שלא ניסו לשקר או להבטיח משהו שאין לדעת מראש, תמיד קיבלתי את התשובה הכי אמיתית – אנחנו לא יכולים להבטיח לך ים שקט או מזג אויר שמשי.

כתיירת מאוד מאוד רציתי לקבל את התשובה המרגיעה אבל גם רציתי לדעת את האמת. דבר נוסף שמאוד אהבתי זה הגמישות של החברה. כשהחלטנו לסיים את הטיול מוקדם ולוותר על היעדים הנוספים יצרנו קשר עם החברה. כרגיל קיבלנו מענה מהיר והסכמה להקפיא את ההפלגות הנוספות למועד אחר, כשנחליט.

כזרים המתגוררים בתאילנד אנחנו בעיקר מטיילים עם הרכב לכן קנייה של טיולים מאורגנים, עבודה עם סוכנויות או חברות תחבורה רחוקות מאיתנו. אבל אני בבירור זוכרת את הטיולים בתקופה שלפני, כשהיינו תיירים מן המניין,  קנינו טיולים בסוכנויות ליד המלון ותמיד הופתענו מהסדר בתוך הכאוס ומהעובדה שהכל לא ברור אבל איכשהו הכל עובד כמו שעון.

וכאן שוב רוצה לציין כמה הייתי מרוצה מהחברה SPC  שהתנהלו באופן מאורגן החל מהאיסוף מהמלון בקו לנטה, מדבקות לכל נוסע ומזוודה, עזרה עצומה עם הילדים במעברים, סידור המזוודות לפי היעדים ותיאום עם הסירות של המלונות אליהם היינו צריכים לקחת הפלגה נוספת. הכל היה מדויק, מהיר ובאמת ראוי לציון.

עבור כל ההפלגות שילמנו 20,000 בהט ל 7 נפשות וזה באמת היה שווה כל בהט. עוד בזמן ההתקשרות שלי עם החברה הבטחתי לעצמי לכתוב עליהם פוסט המלצה ולכן זו המלצה חמה ממני, הכי אמיתית ומכל הלב

נ.ב. כאמור הקו שלהם נסגר לעונה הגשומה עקב תנאי מזג האויר והים. אז מה עושים אלה שבכל זאת רוצים לבקר באיים הקטנים באזור? יש אפשרות לקחת סירות לונג טייל פרטיות. המחיר יהיה זהה אך זמן ההפלגה ארוך יותר. בכל פוסט אציין מאיפה לוקחים את הסירה.

אז קדימה, נצא להפלגה